spot_img
spot_img
spot_img

Новим Генсеком НАТО може стати етнічна українка, – ЗМІ

НАТО прагне отримати свіжу перспективу, яку жінка може принести на посаді генсекретаря, і вони шукають людину з твердим характером і міжнародними зв’язками.

Новим генсеком НАТО вперше може стати жінка. Серед можливих кандидатур називають віце-прем’єра, міністра фінансів Канади Христю Фріланд, котра має українське коріння, пише FrankoNews з посиланням на Unian.

Про це пише CBC News із посиланням на чотири різних джерела — в Оттаві, Вашингтоні та Брюсселі, де розташована штаб-квартира НАТО.

“Ім’я Фріланд кілька місяців обговорювалося в міжнародних колах з питань оборони та безпеки як потенційного наступника нинішнього генерального секретаря Єнса Столтенберга”, — йдеться в матеріалі.

І хоча сама Фріланд, на питання журналіста про те, чи зацікавлена вона в цій посаді, ухилилася від прямої відповіді зазначивши, що вже “має вже дві роботи” в уряді, видання пише, що розмови про те, що НАТО може очолити жінка, йдуть вже давно. Військовий альянс прагне отримати свіжу перспективу, яку жінка може принести на посаді генерального секретаря, і вони шукають людину з твердим характером і міжнародними зв’язками.

При цьому шанси Фріланд оцінюються з обережністю, зазначаючи, що вона знаходиться приблизно в “середині зграї” жінок, які стануть сильними, кваліфікованими кандидатами.

“Є кілька дуже кваліфікованих жінок, які були б дуже хорошими кандидатами. Здається, є певний імпульс для того, щоб жінка стала наступним [генсеком]”, — сказав високопосадовець НАТО на умовах анонімності.

“Наявність канадця [на посаді генерального секретаря НАТО] може бути бажаною з точки зору посилення участі Канади в Альянсі. Про неї загалом добре думають у європейських і трансатлантичних колах безпеки. Я думаю, що це дає їй законні шанси”, — сказав Кріс Скалуба з вашингтонського аналітичного центру Atlantic Council.

Читайте найактуальніші новини в нашому Telegram та Instagram.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Ми у соц. мережах

1,200FansLike
4,185FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Останні новини