spot_img

СБУ знайшла підозрілих росіян, гроші і літературу для промивання мізків під час огляду 350 споруд УПЦ МП

Служба безпеки України знайшла проросійську літературу, мільйони готівки і “сумнівних” громадян Росії під час безпекових заходів у приміщеннях УПЦ МП 22 листопада.

Про це повідомляє пресслужба СБУ.

Напередодні спецслужба проводила контррозвідувальні заходи на територіях Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври у Києві, Корецького Свято-Троїцького монастиря та у приміщеннях Сарненсько-Поліської єпархії УПЦ на Рівненщині.

Повідомляється, що у взаємодії зі співробітниками Нацполіції та Нацгвардії було ретельно перевірено понад 350 церковних споруд і 850 осіб.

Більше 50 осіб пройшли поглиблені контррозвідувальні опитування, в тому числі з використанням поліграфа, зазначають в СБУ. Серед них були не тільки громадяни України, а й іноземці, в тому числі громадяни РФ, які перебували на території об’єктів.

Деякі з них при перевірці документів надали паспорти та військові квитки СРСР, взагалі не мали оригіналів документів, а лише їхні копії, або ж мали паспорти громадян України з ознаками підробки чи пошкодження. Наразі щодо них здійснюється поглиблена перевірка, повідомляє спецслужба.

Також на території Києво-Печерської Лаври перебував 32-річний громадянин України, який може бути причетний до протиправної діяльності в нашій країні проросійського інформаційного агентства “Антван”.

Він є довіреною особою власника одноіменної російської компанії “ANTVAN GROUP” – громадянина РФ Орлова О.В., який володів в Україні низкою земельних ділянок і закладів громадського харчування. Наразі це майно заарештоване в межах кримінального провадження.

Крім того, під час безпекових заходів було виявлено:

– проросійську літературу, яка використовується під час навчання у семінарії та приходських школах, у тому числі для пропаганди “руського міра”;

– готівку на загальну суму понад 2 мільйонів гривень, більше 100 тисяч доларів США та декілька тисяч російських рублів.

Читайте найактуальніші новини в нашому Telegram та Instagram.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Ми у соц. мережах

1,200FansLike
4,185FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Останні новини