spot_img

Українська “Дія” стала зразком для “документів у смартфоні” в США та Естонії

Успіх програми електронного урядування “Дія”, яка використовується в Україні та в інших країнах, мають намір повторити Сполучені Штати Америки.

З посиланням на Axios та на Міністра цифрової трансформації Михайла Федорова, пише FrankoNews.

Повідомляється, адміністратор агентства США з міжнародного розвитку USAID Саманта Пауер та міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров збираються обговорити цю ідею сьогодні у Давосі.

Зазначено, що Україна готова поділитися своїм підходом і технологіями з іншими країнами, і USAID планує розпочати обговорення щодо потенційного використання “Дії” як шаблону для створення власних програм.

Наразі уряд США виділив 650 тисяч доларів на техніко-економічне дослідження в країнах, які позитивно висловилися про урядовий додаток, зокрема, Молдова та країни глобального півдня.

Також в 2023 році в Естонії запустять застосунок mRiik, за основу якого використають базу української Дії.

Федоров зазначив, що ще в статусі радника президента України Володимира Зеленського у 2019 році відвідав Естонію. Тоді він вивчав досвід цифровізації, багато чого нотував, щоб потім запровадити в Україні. Нині ж, за словами Федорова, одна з найцифровізованіших країн світу переймає український досвід цифровізації державних послуг.

“Тепер вже український досвід надихає Естонію та інші країни”, – сказав Федоров.

Міністр цифрової трансформації додав, що поділився з естонськими колегами кодом та UX/UI дизайном застосунку “Дія”. У лютому 2023 року mRiik запустять для тестувальників. А вже на середину року планують повноцінний запуск застосунку.

“Кейс з естонським застосунком важливий, тому що перший. Тому що Естонія. Тому що друзі. Тому що за діджиталізацією майбутнє”, – наголосив Федоров.

Читайте найактуальніші новини в нашому Telegram та Instagram.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Ми у соц. мережах

1,200FansLike
4,185FollowersFollow

Останні новини