spot_img

“Карпатнафтохім” подав до суду позов на російську федерацію

На opendatabot.ua оприлюднено ухвалу Господарського суду Івано-Франківської області від 4 січня у справі за позовом ТОВ “Карпатнафтохім» до російської федерації про стягнення збитків у вигляді упущеної вигоди (неотриманого прибутку).

Як зазначено в ухвалі, позовну заяву до суду калуське підприємство подало близько місяця тому, 26 грудня 2022 року, пише FrankoNews з посиланням на “Вікна”.

У позові ТОВ «Карпатнафтохім» до держави-агресора йдеться про стягнення збитків у вигляді упущеної вигоди у розмірі понад 487,3 млн гривень, понад 84,3 млн доларів США і майже 96,3 млн євро. А також про стягнення судових витрат.

«Позовні вимоги мотивовано тим, що внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України, в т.ч. обстрілів території України та блокаду морських портів, позивачу завдано збитки у вигляді упущеної вигоди (неотриманого прибутку), які виникли у зв`язку з втратою позивачем можливості отримувати сировину для безперервного виробництва, що унеможливило провадження позивачем основної господарської діяльності та виконання укладених контрактів», — зазначено в ухвалі.

Суд ухвалив залишити позовну заяву без руху зважаючи на те, що позивачем не сплачено судовий збір, а також недодані вказані у додатку до позовної заяви документи.

Зокрема, в ухвалі йдеться, що від сплати судового збору звільняються, зокрема, позивачі у справах за позовами до держави-агресора російської федерації про відшкодування майнової шкоди, завданої у зв`язку з збройною агресією, що призвела до порушення права власності на рухоме та/або нерухоме майно. А у даному випадку предметом позову є стягнення збитків у вигляді упущеної вигоди.

«За таких обставин позивач не довів наявності передбачених чинним законодавством умов, необхідних для звільнення його від сплати судового збору», — йдеться у документі. За заявлені позовні вимоги ТОВ «Карпатнафтохім» необхідно сплатити судовий збір у розмірі понад 868 тис. гривень.

Суд дійшов висновку про залишення позовної заяви без руху та встановлення строку для усунення виявлених судом недоліків. Позивачу у десятиденний строк, з дня отримання даної ухвали, усунути недоліки позовної заяви, а саме надати Господарському суду Івано-Франківської області:

  • докази, які підтверджують сплату судового збору у встановленому порядку і розмірі;
  • всі документи, вказані в додатку до позовної заяви, або уточнення переліку документів, які додаються до позовної заяви.

“У разі невиконання цієї ухвали у встановлений судом строк, позовна заява вважається неподаною і підлягає поверненню позивачу зі всіма доданими до неї документами”, — вирішив суд.

Інших рішень у цій справі не оприлюднено.

Нагадаємо, на початку серпня минулого року Офіс Генерального прокурора повідомив про накладення арешту на корпоративні права підприємства пов’язаного з компаніями РФ на загальну суму понад 2,3 млрд грн, а також на 35 об’єктів нерухомості цього підприємства. Офіційно назву підприємства не повідомили, але у фото- та відеоматеріалах — ТОВ “Карпатнафтохім”. 18 серпня Шевченківський районний суд міста Києва за клопотанням юристів підприємства прийняв рішення про скасування арешту майна та статутного капіталу “Карпатнафтохіму”.

Згодом, 21 жовтня минулого року слідчий суддя Братського районного суду Миколаївської області прийняв ухвалу, якою задовольнив клопотання прокурора — арештоване нерухоме майно ТОВ «Карпатнафтохім» передали в управління Національному агентству України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АРМА).

Крім того, “Карпатнафтохім” подав до суду на Офіс Генпрокурора і ТОВ “ЄС Продакшен Груп” про спростування недостовірної інформації. Позовні вимоги обґрунтовано тим, що відповідачі поширили недостовірну, таку, що не відповідає дійсності, інформацію про позивачів, що завдало шкоди їх діловій репутації. Також ТОВ «Карпатнафтохім» подав позов про спростування недостовірної інформації до Національної поліції України та Бюро економічної безпеки України.

“Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідачами розміщено інформацію про те, що господарська діяльність позивача пов’язана з російською федерацією, втім це є дифамаційною (обмова, ганьблення, поширення неправдивої інформації. – Авт.) інформацією, чим завдано істотну шкоду діловій репутації позивача”, — зазначено в ухвалі Господарського суду міста Києва від 17 січня.

Підготовче засідання у справі за позовом ТОВ «Карпатнафтохім» до Національної поліції і Бюро економічної безпеки призначили на 26 січня. Наступне судове засідання у справі за позовом ТОВ «Карпатнафтохім» до Офісу Генпрокурора і ТОВ “ЄС Продакшен Груп” призначене на 7 лютого.

Для довідки: “Карпатнафтохім” створений у 2004 році на базі потужностей калуського підприємства “Оріана”. Завод спеціалізується на виробництві хлору, каустичної соди, вінілхлориду, етилену, поліетилену і пропилену. Власником “Карпатнафтохіму” раніше був російський “Лукойл”, зараз — нідерландська Karpaty Chemical, бенефіціари якої Ільхам Мамедов та Ігор Щуцький купили завод у “Лукойлу” після того, як він потрапив під санкції. Після початку російського вторгнення “Карпатнафтохім” зупинив роботу.

Читайте найактуальніші новини в нашому Telegram та Instagram.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Ми у соц. мережах

1,200FansLike
4,185FollowersFollow

Останні новини